Ankara Psikolog 

Ankara’da psikolog arıyorum diyorsanız ya da size önerilen bir Ankara uzman psikolog arıyorsanız, merkezimizi 0312 945 99 82 nolu telefondan arayarak çalışma şekli ve koşulları hakkında bilgi alabilirsiniz. Siz ya da yakınınızın yaşadığınız sorunlar; evlilik ve aile sorunları, panik atak, sosyal fobi, takıntı, depresyonkişilik problemleri dikkat eksikliği, iletişim problemleri, iş ve kariyer sorunları vb. sorunlarda alanında uzman yüksek lisans ve doktoralı psikolog ve psikolojik danışman ekibimizden destek alabilirsiniz.  Ankara psikolog ekibimizle birlikte ayrıca psikoloji mesleği ve biliminin standartlarına sıkı sıkıya bağlı olarak  ve bu standartları en yüksek düzeyde uygulayıp, çalışmamız boyunca ve sonrasında  hizmet verdiğimiz  kişi ve kurumlardan edindiği bilgileri gizli tutmakla yükümlü olduğumuzu taahhüt ederiz.

Ankara tavsiye edilen psikolog arayışınızda, randevu almadan önce detaylı bir araştırma yapmanızı tavsiye ediyoruz. Profesyonel yardım alacağınız psikolog ya da psikoterapistin mutlaka bu alanda yüksek lisans ya da doktora yapmış olması gerekli psikoterapi eğitimlerini alarak belli bir vaka deneyimi olması-yeni mezun olmaması- konularına dikkat ediniz.

Ankara Psikolog Tavsiyesi, olarak Psikolog ankara ekibimizde özellikle Psikoterapist Dr. Hüseyin Doğanwww.armut.com’da 2017 ve 2018 yılında ilk sırada  yer almıştır. Ankara psikolog merkezimizde çalışan Uzman Psikologlar, Çocuk Psikologları, Pedagoglar, Aile Danışmanları, Cinsel Terapistler alanında yeterli eğitimleri almış en az yüksek lisans mezunu olan, deneyimli ve akademik anlamda yetkin kişilerdir.

Merkezimizde her birey kendine özel, tek ve biricik kabul edilerek yaklaşılır dolayısıyla Uzman Psikolog ve psikoterapistimiz karşısındaki danışanını yaklaşırken pergel gibi bir ayağı sabit şimdi ve burada iken diğer ayağı ile danışanın dünyasında dolaşır. Böylelikle empati kurar, onun dünyasındakileri şimdi ve buradaya getirir.

Ankara pikolog ve psikoterapist ekibiz seans’da şunları asla aşağıdaki gibi davranmazlar:

Eğitmen, yargıç, kural koyucu, ahlakçı değildir.

Öğretmez, yargılamaz, etiketlemez, eleştirmez, sorgulamaz, kınamaz, etiketlemez, akıl vermez, maddi manevi destek sunmaz.

Danışma sırasında kültürel, sosyal, normlar veya dini ölçütleri kullanmadan ön yargısız , sorgusuzdur.

Psikologun görevi, sizin kendi çözümünüzü bulmanıza yardımcı olmaktır.

Psikoterapist bir çeşit aynadır, o aynadaki yansımaları anlamanıza destek olurken, içinizde kullanmadığınız güçlerinizin –yeteneklerinizin farkına varmanızı sağlar.

Kültürümüzde genel olarak kişiler sıkıntılarını veya çözemedikleri durumları, aile veya arkadaşlarıyla paylaşır, içini boşaltmak olarak nitelenen bu durumdan kısa süreli bir rahatlık duyduklarını söylerler.

Ne var ki bu durum geçicidir ve çözüm getirmez. Öncelikle karşınızdaki kişiler sizi yakından tanıdıkları ve sevdikleri için tarafsız olamazlar. Diğer yanda onların da belli değer yargıları, kuşkuları, kaygıları olduğundan size içtenlikle yardım etmeye çalışsalar da tarafsız bakamadıklarından önerileri akıl verme – yönlendirme şeklinde olur .

Oysa ki sizin sorunlarınızla baş etmeniz için bunlara gereksinimiz yoktur. Anlaşılmak, içinizdeki (bilincinizdeki) yolunda gitmeyen süreçleri çözümlemek istiyorsunuzdur.

Ankara Psikolog olarak uzmanlarımız size her zaman koşulsuz – sorgusuz yaklaşan, size değer veren, sizin yanındadır.

Ankara Psikolog Ekibi